ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7383220
*
nr 738 3220
Spegel
1800-tal, höjd: 67
Kondition: saknar ljusarmar, skadat spegelglas
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2012
kl 17:50:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 21:29:07
1
1.100 kr
29/1 15:35:27
2
650 kr
29/1 15:35:40
2
900 kr
29/1 15:35:52
2
1.000 kr
29/1 15:36:05
2
1.200 kr
30/1 12:58:55
3
1.700 kr
30/1 17:45:11
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Kondition: saknar ljusarmar, skadat spegelglas
nr 738 3220
Spegel
1800-tal, höjd: 67
Kondition: saknar ljusarmar, skadat spegelglas
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/1 21:29:07 | 1 | 1.100 kr |
| 29/1 15:35:27 | 2 | 650 kr |
| 29/1 15:35:40 | 2 | 900 kr |
| 29/1 15:35:52 | 2 | 1.000 kr |
| 29/1 15:36:05 | 2 | 1.200 kr |
| 30/1 12:58:55 | 3 | 1.700 kr |
| 30/1 17:45:11 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



